7 فوتباليست بزرگ جهان در زندگي شخصي و کودکي‌شان به قدري مشکل داشتند که داستان زندگي آن‌ها مي‌تواند انگيزه‌اي براي تمام کساني باشد که عاشق فوتبال هستند.


به گزارش ايسنا و به نقل از رومه سان، فوتبال مدت‌هاست که ورزش مردم است و هواداران زيادي در سراسر جهان دارد. توجه رسانه‌ها و مردم به اين رشته ورزشي باعث شده است تا ورزشکاران آن نيز علاوه بر اينکه در تيررس عموم قرار مي‌گيرند از شرايط مالي خوبي نيز برخوردار باشند ولي پيشينه همين بازيکنان فوتبال حقايق جالبي را نشان مي‌دهد که خيلي از آن‌ها در کودکي با چه شرايط سختي بزرگ شدند و از هدف‌شان که فوتباليست شدن بود دست نکشيدند و توانستند داستان‌هاي خواندني از زندگي‌شان براي علاقه‌مندان به فوتبال خلق کنند و اکنون علاوه بر اينکه فوتباليست بزرگي هستند با پول هم بازي مي‌کنند. معمولا وقتي نام ستاره هاي فوتبال را مي شنويم تصوير خانه هاي مجلل،ماشين هاي گران قيمت و هتل هاي لوکس در ذهن ما نقش مي بندد. ممکن است در اکثر موارد اينگونه باشد اما هميشه اينگونه نبوده بخصوص در دوران کودکي و پيش از ستاره شدن برخي ستاره هاي فوتبالي بوده اند که فقر و محروميت درد آوري را تجربه کرده اند. امروز برعکس توجه هميشگي ما که به دنبال جستجوي پردرآمد ترين ستاره هاي فوتبال جهان هستيم با فقير ترين ستاره هاي فوتبال دنيا آشنا مي شويم.


جهت اجاره زمين چمن مصنوعي شيراز به سايت ورزشي آسان اسپرت مراجعه کنيد.


 


 


7 فوتباليستي که در زير با آن‌ها آشنا مي‌شويم از شرايط خيلي سختي رنج مي‌بردند ولي توانستند نام‌شان را به عنوان فوتباليست‌هاي بزرگ بر سر زبان بيندازند.


  


 


 


1- ريوالدو: او در زاغه‌هاي شهر رسيفه برزيل به دنيا آمد. اين اسطوره برزيلي به دليل سوء تغذيه شديد در دوران کودکي چندين دندان خود را از دست داد و پاهايش نيز هنگام راه رفتن مي‌لنگد. او اکنون دندان مصنوعي در دهان دارد. پدرش وقتي که او تنها 15 سال داشت از دنيا رفت و او با دوره‌گردي توانست هزينه خانواده‌اش را بدهد و فوتبالش را ادامه دهد. او بزرگ شد و توانست قهرماني در جام جهاني و ليگ قهرمانان را کسب کند. ديگو مارادونا به او لقب برونکا داده است که به معناي احساس دروني عصبانيت و ناعدالتي در فرد است.


 


2- خوان رومن ريکلمه : يکي از تکنيکي‌ترين هافبک‌هاي تاريخ فوتبال آرژانتين که در شرايط بسيار سختي بزرگ شد. يک روستاي خرابه در حومه بوينس آيرس در نزديک سن فرناندو جايي که خشونت و اقدامات غير اخلاقي بر زندگي مردم اين شهر سايه افکنده است. شرايط مالي آن‌ها به قدري وخيم بود که خانواده ريکلمه به خلافکاران معروفي در آن شهر تبديل شدند و حتي ريکلمه را مجبور کردند که در يک سري از بازي‌ها که از قبل تباني شده و نتيجه آن از قبل معلوم بود بازي کند.


 


3- رونالدينيو: بازيکن هميشه خندان برزيلي نيز هميشه در زندگي شرايط خوبي که در زمين فوتبال داشت نداشته است. يکي از تکنيکي‌ترين بازيکنان جهان در حومه پورتو آلگره به دنيا آمد. بعد از حمله قلبي و درگذشت پدر او، زندگي او دچار تغيير و تحول شد ولي اين تنها تکنيک رونالدينيو بود که باعث شد خانواده او از نابودي کامل نجات يابد. او در گرميو توانست قرارداد حرفه‌اي امضا کند و خانواده‌اش را از بحران نجات دهد و در نهايت به بازيکن بزرگي تبديل شود که همه مي‌دانيم.


 


4- لوئيس سوارس: وقتي او خيلي کودک بود خانواده‌اش را ترک کرد تا با پرسه زدن در کوچه و خيابان‌ها بتواند بدهي‌هاي خانواده و پدر از دست رفته‌اش را بدهد. او معمولا با توپ در خيابان‌ها ديده شد و در نهايت توانست تکنيک فوتبالي خودش را بالا ببرد و به بازيکن بزرگي تبديل شود. هرچند شرايط اخلاقي او به خوبي نشان مي‌دهد که او در چه شرايطي بزرگ شده است.


  


5- رياض محرز: اين بازيکن الجزايري که به تازگي بهترين بازيکن ليگ برتر انگليس شد و به اولين آفريقايي تبديل شد که به اين عنوان رسيده شرايط خانوادگي سختي را تجربه کرد. خشونت خانوادگي باعث شد تا موضوع گروگانگيري نيز روبه‌رو شود ولي توانست به تنها وصيت پدرش که تبديل شدن به بازيکن بزرگي براي فوتبال بود عمل کند. احمد محرز با وجود تمام گرفتاري‌ها و جيب خالي به پسرش کمک کرد تا به بازيکن بزرگي تبديل شود. او البته زنده نيست که موفقيت پسرش را ببيند.


 


6- سيدو براهينو: پدرش را در جنگ داخلي بوروندي از دست داد و به عنوان يک مهاجر به انگليس آمد تا فوتبالش را در اين کشور ادامه دهد. به تانزانيا برگشت ولي در آنجا نتوانست به فوتباليست بزرگي تبديل شود ولي در نهايت همراه مادرش در انگليس آنقدر تلاش کرد و در آکادمي‌هاي مختلف شانسش را امتحان کرد تا توانست به تيم ملي کشورش برسد و به مهاجم موفقي نيز تبديل شود. 


7- کارلوس توس: شايد سخت‌ترين شرايط زندگي را در بين همه اين‌ها کارلوس توس داشته باشد. او در يک تصادف رانندگي جان سالم به در برد و هنوز آثار آن تصادف بر سر و صورتش پيداست. او سپس در يک نزاع خياباني در فورت آپاچي دندان‌هايش را از دست داد. بزرگ شدن در منطقه‌اي که خشونت و قاچاق مواد مخدر در آن حرف اول را مي‌زد، باعث شده بود همه انتظار داشته باشند توس نيز روزي يک خلافکار شود اما در خطرناک‌ترين نقطه کره زمين به فوتباليست بزرگي تبديل شد. او يک بار در اين باره گفت وقتي چراغ‌ها خاموش بود و از پنجره بيرون را نگاه مي‌کرديد، چيزهايي را در خيابان مي‌ديديد که هر کس را مي‌ترساند. حتي بعد از چند ساعت جرات نمي‌کرديد به خيابان برويد ولي من آنجا بزرگ شدم.


 


منبع:


https://www.isna.ir/news/95021005391/7-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D9%82%D8%B1-%D9%85%D8%B7%D9%84%D9%82-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%AF%D8%B4%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%86%D8%AF


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Kenneth خدمات انحصاري و سرويس تخصصي zarrintarabar مقالات فن بيان ايمان بياوريم به آغاز فصل سرد cashback dari poker وبلاگ رسمي,امان پوده-مدرس-کارشناس,تدريس-آموزش,گيتار Courtney Madeline Shannon