نگاهي کوتاه به تاريخچه ايروبيک در ايران قبل از پرداختن به موضوع اصلي يعني ايروبيک چيست نگاهي کوتاه به تاريخچه اين ورزش هيجاني مي کنيم. فعاليت کردن نوجوانان و جوانان در اين ورزش در ابتداي سال 70 در ايران شروع شد. در ابتدا آموزش ايروبيک در باشگاه ها با فيلم هاي تصويري انجام مي شد که با گذشت زمان مربيان شروع به فعاليت بيشتر در اين ورزش کرده و آموزش ايروبيک توسط مربيان به نوجوانان و جوانان داده مي شد.
با گذشت زمان در برخي از دانشگاه هاي کشور در کارگاه هاي آموزشي براي جوانان دختر و پسر زير نظر فدراسيون ورزش هاي همگاني کلاس هايي برگزار شد که در آن مدرک مربي گري با عنوان آمادگي جسماني و گرايش ريتميک و ايروبيک به کساني که شرکت کرده بودند داده شد بدين ترتيب مربي ها با داشتن مدرک معتبر شروع به فعاليت در باشگاه هاي ورزشي کرده و به مرور جوانان زيادي جذب اين ورزش هيجاني شدند.


مربي ايروبيک


 
آيا مي دانيد ورزش ايروبيک چيست؟آيا مي دانيد که ماهيت ورزش ايروبيک چيست و در آن مربيان چه حرکاتي را به جوانان آموزش مي دهند؟ در پاسخ به سوال ايروبيک چيست بايد گفت که ايروبيک به يک فعاليت هوازي گفته مي شود که در ايروبيک شدت تمرين بالا و مدت تمرين پايين مي باشد تا فرد انجام دهنده احساس خستگي نکند. اين ورزش در ابتداي شروع بين 10 تا 12 دقيقه با حالت ريتميک انجام مي شود. شما اين ورزش را حتي در خانه خود نيز مي توانيد انجام دهيد و براي کساني که شاغل هستند اين موضوع يک پوئن مثبت به حساب مي آيد.
در پاسخ به سوال ايروبيک چيست نيز مي توان گفت که اين ورزش در اصل عضلات بزرگ بدن فرد را درگير خود کرده که براي چربي سوزي نيز مفيد مي باشد. امروزه اين ورزش به دليل سبک و راحت بودن آن در سر تا سر دنيا طرفداران بسيار زيادي دارد. ايروبيک به معني انجام حرکات و تمريناتي است که به طور مستقيم روي سيستم مصرف اکسيژن براي توليد انرژي بيشتر کمک مي کند. از ديگر تمرينات و ورزش هاي هوازي مانند ايروبيک مي توان به شنا، دويدن و دوچرخه سواري اشاره کرد.


براي اجاره زمين چمن مصنوعي شيراز به اسان اسپرت مرا جعه کنيد.


ايروبيک دنس


انواع مختلف ورزش ايروبيکپس از بررسي ماهيت ايروبيک چيست نوبت به انواع اين ورزش پر طرفدار و جذاب مي رسد. ورزش ايروبيک به طور کلي به دو نوع تقسيم مي شود که هر کس با توجه به علاقه و وضعيت جسمي خود مي تواند يکي را انتخاب کند.
• نوع اول ورزش هايي با شدت و اثر خفيف مانند پياده روي، شنا، کلاس هاي استپ و اسکي مي باشد که هر کس با توجه به وضعيت سلامت جسمي و علاقه خود مي تواند در يکي از اين شاخه ها شروع به فعاليت کند.
• نوع دوم ورزش هايي با شدت اثر بالا مانند دويدن، تنيس، ورزش هايي با حرکات موزون و اسکواش مي باشند. نکته اين نوع ورزش اين مي باشد که بايد به صورت يک روز در ميان انجام شوند و افرادي که داراي اضافه وزن دارند يا سالمند هستند بايد با تعداد دفعات کمتري انجام دهند و پيش از انجام تمرينات حتما با يک پزشک م کنند.


کلاس ايروبيک در تهران


ايروبيک پيشرفته چيست؟
در ابتداي صحبت ها به موضوع ايروبيک چيست به طور کامل پرداختيم اما بعضي افراد سوال مي پرسند که ايروبيک پيشرفته چيست؟ در پاسخ به ايروبيک پيشرفته چيست به اين افراد ابتدا بايد اشاره کرد که اين نوع از ايروبيک همانند ايروبيک معمولي بوده با اين تفاوت که براي انجام يک نوع آن مانند شنا به جاي شنا در استخر خانه حتما بايد به يک استخر عمومي مراجعه کنيد و تحت نظر مربي باشيد.
يا در پاسخ ديگر به ايروبيک پيشرفته چيست به اين افراد بايد گفت که ايروبيک يک فعاليت فيزيکي مي باشد که هر فرد براي بهبود عملکرد قلب و سلامت و تندرستي بدن خود به سراغ آن مي رود اما بعضي از افراد به دلايل مختلف مانند دانشجو بودن يا شاغل بودن اين ورزش را در منزل انجام دهند. براي پيروي از يک ايروبيک پيشرفته اين افراد بايد به باشگاه هاي ورزشي مراجعه کرده و علاوه بر تمرينات هوازي با دستگاه هم کار کنند.


 


منبع:


https://blog.asansports.com/2021/01/03/%d8%a7%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%a8%db%8c%da%a9-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-%d9%88-%da%86%d9%87-%da%a9%d9%85%da%a9%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%a8%d8%af%d9%86-%d9%85%d8%a7-%d9%85%db%8c-%da%a9%d9%86%d8%af/


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

گروه صنعتي صادقيTتوليد کننده لوازم صنعتي،جارو،برس،تي نخي،آب جمع Manuel سازا ديزاين توليد پيچ و مهره mojjeh برگ هاي عَشَقه Melanie Bart پوزيشنر عصر نصر